Ürün Grupları
KAMPANYALI ÜRÜNLER!
Ravensburger 1000 Parça Puzzle İspanyol Dansçı
Masterpieces 500 Parça Puzzle Golfer's Soul
Fame 1000 Parça Puzzle Landgoed Fraeylemaborg
Fame 1000 Parça Puzzle Oranjerie - Holland
Fame 1000 Parça Puzzle The Night Watch
FAME 1000 PARÇA PUZZLE NEU SCHWANSTEIN-GERMANY
Fame 1000 Parça Puzzle Tiger
Beleduc Küp Puzzle - Bamboo Cubes
Castorland 500 Parça Puzzle Chateau of Chenonceau
Castorland 1000 Parça Puzzle Bojnice Castle at Night
Castorland 4000 Parça Puzzle Monemvasia, Greece
Castorland 500 Parça Puzzle Warm and Cosy
Bizden Haberler
Tüm Haberler
Ana Sayfa Kitap Yabancı Dil Kitap Sınavlara Hazırlık Kitapları KPDS - ÜDS

1999-2008 KPDS QUESTIONS & ANSWERS

1999-2008 KPDS QUESTIONS & ANSWERS


Ürün Kodu :

994411927

Marka :
Kdv'li Fiyatı :

43,20 TL

Kredili Peşin Fiyat :
Havale İndirim Oranı :
Havale İndirim Fiyatı :
Stok Durumu :

Stok Durumu

3-5 iş günü içinde kargoya verilir

İndirimli Fiyat :

İndirimli Ürün (%10,00)

38,88 TL

 
 
 
 
  • Ürün Bilgisi
  • Taksit Seç..
  • Yorumlar (0)
  • Tavsiye Et
  • Önerileriniz

Ürün Detayları


Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) ve Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS)’na yönelik olarak 2004 yılında yayınlamış olduğum ve büyük çoğunluğunu kendi hazırladığım soruların oluşturduğu Challenge KPDS & ÜDS geçmiş yıllarda uygulanmış KPDS sınavlarına ait soruları, söz konusu kitaptaki ayrıntılı soru çözümlemesi tarzı ile açıklayacağım yeni bir kitap hazırlamam yönündeki isteklerini de dile getirdiler. Bu kitap, hazırlamış olduğum kitabı, satın almış oldukları ya da alabilecekleri pek çok kitaptan ayıran yönleri fark eden, kitabın hazırlanmasındaki emek ve özenin farkına varan bu seçici okuyucu grubunun yönlendirmesi ve teşviklerinin bir sonucudur. isimli kitabımla ilgili olarak, ülkemizin değişik illerinden telefonla ya da e-posta aracılığıyla bana ulaşan pek çok okur, kitabıma ilişkin beğenilerini ifade etmelerinin yanı sıra,
Kitapta, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanarak Kasım 1999 – Kasım 2007 yılları arasında uygulanan 17 sınavla birlikte, tamamı kendi hazırladığım sorulardan oluşan 2 KPDS Deneme Testi de, ayrıntılı çözümleriyle birlikte yer almaktadır.
Bugün piyasada, geçmiş yıllarda uygulanmış KPDS sınavlarını ve bu sınavlarda sorulan soruların çözümlerini içeren pek çok kitap vardır. KPDS Questions / Answers, çeşitli yönleriyle bu kitaplardan belirgin şekilde ayrılmaktadır.
Challenge KPDS & ÜDS isimli kitabımdan sonra yayınlanan kitapların çoğunda, ilk kitabımda olduğu gibi ayrıntılı soru çözümlerine yer verilmiş, küçük bir bölümünde de çeldiricileri de açıklama yoluna gidilmiştir. KPDS Questions / Answers, benzer içerikli kitaplar içerisinde soru çözümleri en ayrıntılı olanıdır.
Soru çözümlerinde, öğretici ve okuyucunun mevcut bilgisini pekiştirici dilbilgisi açıklamalarına yer verilmiştir. Ayrıntılı çözümler, aynı zamanda test çözme becerilerini geliştirici nitelikte olup, bireylerin benzer soruların çözümüne nasıl yaklaşmaları gerektiğine ilişkin stratejiler de sunmaktadır. Bu nedenle, herhangi bir soruyu doğru çözmüş olsunlar ya da olmasınlar, siz değerli okuyuculara önerim, tüm açıklamaları dikkatle okumanız olacaktır.
Soruların ve seçeneklerin düzey, içerik ve niteliklerine bağlı olarak, seçilmesi muhtemel çeldiricilerin de açıklanması yoluna gidilmiştir. Bu yönüyle kitap, okuyucuların rehber öğretmene ihtiyaç duymadan kullanabilecekleri bir çalışma kitabı ve öğrenme aracı olma özelliği de taşımaktadır.
Kitapta, soru cümlelerinde yer alan ifadeler ile metinlerde bildirilen görüşlerin Türkçe karşılıklarına da yer verilmiştir. Bu yolla, okuyucuların sözlük kullanımına ihtiyaç duymadan gerek cümle ve gerekse metinleri doğru anlamalarına yardımcı olunmaya çalışılmıştır. Açıklamalarda, Türkçe’nin doğru ve etkin kullanımına da azami özen gösterilmiştir.
Okuyucular, geçmiş yıllarda uygulanmış sınavların yer aldığı kitapları kullanırken, ‘bir testin tamamının çözülmesi ve sonrasında açıklamalarına başvurulması’ şeklindeki beklentinin aksine, genellikle test içerisindeki bir soruyu çözmeye çalışmakta ve bu sorunun çözümü için sayfalar sonrasında yer alan cevap anahtarı ve soru çözümleri bölümlerine yönelmektedirler. Challenge KPDS & ÜDS kitabıma ilişkin okuyucu geribildirimlerinden birisi de, sorular ve soru çözümleri arasındaki gidiş-gelişleri ortadan kaldıracak yeni bir sayfa düzeni tasarlanması idi. Bu kitapta, okuyucuların bu beklentisine cevap verecek ve kitabın etkin kullanımına katkı sağlayacak bir sayfa düzenlemesi sunulmuştur. Kitapta, sorular ve soruların cevap ve ayrıntılı çözümleri (iki deneme testi dışında) aynı sayfada yer almaktadır. Okuyucular, herhangi bir soruyu çözdükten sonra, sorunun doğru cevabını anında kontrol edebilmekte, arzu ederlerse soruya ilişkin ayrıntılı çözüme de yine aynı sayfada ulaşabilmektedirler.
KPDS Questions / Answers özellikle orta-üstü ve daha ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, KPDS, ÜDS gibi sınavlara daha önce girmiş ancak başarılı olamamış kişiler ile, söz konusu sınavlara ilk kez girecek adaylar için uygun olmakla birlikte, daha alt düzeyde İngilizce bilgisine sahip kişiler için de yararlı olacaktır. Kitap, KPDS ve ÜDS sınavları dışında, KPSS sınavının İngilizce bölümünü cevaplamak durumunda olanların ve YDS sınavına ya da üniversitelerin İngilizce yeterlik sınavlarına hazırlanan adayların dil becerilerini ve test tekniklerini geliştirmelerine de katkıda bulunacaktır.
Temennim, hazırlamış olduğum bu kitabın, söz konusu sınavlara girecek kişilerin bu sınavlarda başarılı olmalarına yardımcı olması ve genel olarak İngilizce dil bilgilerine katkı sağlamasıdır.
Kitabın hazırlanmasında değerli katkıları olan kişiler oldu. Bu vesileyle kendilerine teşekkür etmek isterim. Bu kitabın oluşturulmasındaki teşvik ve yönlendirmelerinden ötürü, önsözün başında değinmiş olduğum değerli okuyucularıma çok şey borçluyum. Öncelikle kendilerine teşekkür ederim.
Testleri oluşturan soruları ve bu sorulara ilişkin ayrıntılı çözümleri titizlikle gözden geçiren başta Sn. Sedef Üçtuğ olmak üzere ODTÜ Modern Diller Bölümünde görevli meslektaşlarıma da teşekkür ederim.
Bu kitabı, benzer kitaplardan ayıran yönlerden birisi olan ‘sayfa düzeni’ konusundaki katkıları ve dizgi aşamasındaki emeklerinden ötürü Sn. İbrahim Yıkılmaz’a da teşekkürlerimi sunarım.
En büyük teşekkürü ise, bu kitabın hazırlandığı süre içerisinde, birlikte geçireceğimiz zamanlarından çaldığım aile üyelerim, sevdiklerim ve dostlarıma borçluyum. Sabır ve anlayışlarından ötürü kendilerine sonsuz teşekkür ederim.
Serdar Yıldırım

Ürün Özellikleri

YAYINEVİ : PELİKAN
ISBN : 994411927
YAZARI : SERDAR YILDIRIM
SAYFA SAYISI : 831
BOYUT : 19 x 24 cm

Taksit Seçenekleri

Ürün Yorumları

Yorum Kaydı Bulunamadı

 Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı! Ürüne ilk yorumu yazmak için tıklayınız. Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 

Önerileriniz

Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Siparişiniz ve diğer sorularınız için "Sipariş Yardım Formu" hizmetimizi kullanabilirsiniz.
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kod Onayı
 
 
Bu Kategorideki Diğer Ürünler
Tümünü Seç/Kaldır Ürün Adı Fiyat Sepet Stok
MAGIC BOX ÜDS SOSYAL BİLİMLER İndirimli Ürün 22,50 TL  Sepete At Stoklarımızda
MAGIC BOX ÜDS SAĞLIK BİLİMLERİ İndirimli Ürün 22,50 TL  Sepete At Stoklarımızda
MAGIC BOX ÜDS FEN BİLİMLERİ İndirimli Ürün 22,50 TL  Sepete At Stoklarımızda
MAGIC BOX KPDS KELİMELERİ İndirimli Ürün 22,50 TL  Sepete At Stoklarımızda
Essential Academic Vocabulary İndirimli Ürün 29,16 TL  Sepete At 3-5 iş günü içinde kargoya verilir
1999-2008 KPDS QUESTIONS & ANSWERS Şu an bu ürünü incelemektesiniz. İndirimli Ürün 38,88 TL  Sepete At 3-5 iş günü içinde kargoya verilir
KPDS SORULARI İndirimli Ürün 34,02 TL  Sepete At 3-5 iş günü içinde kargoya verilir
KPDS KEY TO SUCCESS İndirimli Ürün 19,44 TL  Sepete At Stoklarımızda
Alfa Mastering Exam Words İndirimli Ürün 18,00 TL  Sepete At Stoklarımızda
Alfa İngilizce Sınav Rehberi İndirimli Ürün 31,50 TL  Sepete At Stoklarımızda
Tümünü Göster