Bigsoft

Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum

 • 0125
 • Tedarik süresi 3-5 iş günüOkuldan teslim edilecekTÜKENDİ
23,31


Özellikleri :

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İlköğretim okullarımızda uygulanmakta olan “Ses Temelli Cümle Yöntemi” ve bitişik eğik yazıya göre hazırlanan "Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum İlkokuma Eğitim Cd ‘si” Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni ilkokuma yazma öğretimi programı ile tam uyumludur. Milli Eğitim Bakanlığı ödüllü tek ilköğretim 1. sınıf okuma yazma eğitim yazılımı Türkiye’ de ilk defa kullanan Gerçek interaktif Eğitim yazılımıdır.

Eğitim Cd ‘miz, bilgisayar oyunları, animasyonlar, müzikler ve çok çeşitli görsel materyaller eşliğinde bilgisayar destekli bir şekilde öğrencilere ilkokuma yazma öğretimini sevdirip, bu süreci başarıyla tamamlamalarını amaçlamaktadır.

Yenilenen grafikleri , geliştirilen ilkokuma oyunları , kullanıcı dostu sesli menüleri, akıllı tahta uygulamaları,bütün müfredatı baştan sona kapsayan zengin içeriği, interaktif bilgisayar oyunları ile alternatifsiz bir programdır. Öğrencileriniz/çocuklarınız evlerinde bu programı kullanarak ilkokuma yazma öğretimini hızlı, kolay ve eğlenceli bir biçimde gerçekleştirir, sınıfa hazırlanmış olarak gelirler. Okumaya geçiş süreci çabuk ve eksiksiz biçimde tamamlanır. Çocuklarınız eğlenerek öğrenirler.

Sayın Öğretmenler: Ses temelli cümle yöntemini ilk defa uygulayacak öğretmenlerimiz için hem bir kaynak hem de etkinlik olarak sınıfta kullanabileceğiniz bir eğitim materyali sunuyoruz. Artık başka kaynağa ihtiyacınız olmayacak. Projeksiyon cihazı, akıllı tahta veya grafik tablet gibi araçlar kullanarak, dersliğinizdeki eğitim ortamını bütünüyle değiştirebilirsiniz.

CD İÇERİĞİ:

 • EL ALIŞTIRMALARI:

  Yazmaya hazırlık sürecinde önemli bir yer tutan düzenli çizgi çalışmalarını içeren bu bölüm başlangıç noktamızdır. Öğrencilerimizin düzensiz çizgi çalışmaları sonrasında, harflerin yazılış yönlerine uyum sağlaması süreci bu bölümdeki çalışmalarla sağlanır. Sınıfta havada ve sıra üzerinde hayali olarak gerçekleştirdiğimiz yazı çalışmaları, web kamera uygulamalarıyla desteklenerek mantıksal ve daha somut bir ortam sağlanmıştır. Böylece yazmaya hazırlık çalışmalarında gerçek bir verimlilik elde edilmiştir.

 • SESLER:

  Okuma yazma çalışmalarının temelini oluşturan bölümdür. 29 sesin tamamı için ayrı ayrı, sezdirme- kavratma, okuma, yazma ve öğrenilenlerin değerlendirilmesine yönelik uygulamalar bu bölümde yer almaktadır.:

  Sezdirme:Çizgi film tadındaki animasyonlar ve interaktif oyunlarla sesin öğrenci tarafından sezdirilmesi ve diğer seslerden ayrılması sağlanır.

  Okuma Bölümü:Öğrenci tarafından iyice kavranan yeni ses, önceden öğrenilen seslerle birleştirilerek yeni hece, kelime, cümle ve metinler oluşturulur.

  Yazma Çalışmaları:Web kamera Uygulamalı Parmakla Havada Yazma Çalışmaları

  Oyunlarla Değerlendirme:Gerçekleştirilen çalışmaların sonuçlarını görmek ve kazanımları pekiştirmek için hazırlanan bu bölümü, öğrencilerimiz eğlenerek ve istekle uygulayacaklar.

  Boşluk Tamamlama, Kelime Çarkı, Hafıza (kelime-resim eşleştirme ) oyunlarından oluşmaktadır.

 • RAKAMLAR:

  Sıfırdan dokuza kadar tüm rakamların sezdirilmesi ve yazılışları bu bölümde yer almaktadır. Her bir rakam sırası geldiğinde öncelikle sezdirilmeli daha sonra yazılış çalışmalarının uygulanmasına geçilmelidir. Sezdirme çalışmaları rakamların soyut birer simge olarak değil, somut anlam ifade eden birer değer olarak kavranmasını sağlar. Bu yüzden rakamların değer olarak kavrandıklarından emin olmak önemli bir noktadır.

 • AKILLI TAHTA BÖLÜMÜ:

  Ülkemizde kullanımı gittikçe yaygınlaşan akıllı tahtalar (Smart Board) için geliştirilmiş bu uygulama çeşitli görünümlerde çizgi çalışmaları, harfler ve rakamların yazılışlarını bilgisayar ortamda gerçekleştirmeyi sağlar. Kendi alanında bir ilktir. Özellikle akıllı tahtaya sahip olan ancak yazılım konusunda sıkıntı çeken okullarımız için önemli bir uygulamadır. Ancak bu uygulamayı kullanabilmek için mutlaka bir akıllı tahtaya sahip olmak şart değildir. Fare ya da grafik tablet aracılığıyla uygulamanın bilgisayar ortamında gerçekleştirilmesi mümkündür ve tamamen kullanıcının tercihine bağlıdır.

 • BOYAMA BÖLÜMÜ:

  Eğlenceli bir uygulamadır. Çeşitli nesnelerin öğrenciler tarafından diledikleri biçimde renklendirilmesini sağlar. Yazıcı çıktısı alınabilir. İnteraktif eğitim cd’sinin kullanımına alışma ve uygulamaları benimseme açısından da önem taşır.

 • SANAL KLAVYE:

  Sesleri gösteren harfler ve okunuşları bu klavye sayesinde öğrenciler tarafından kolaylıkla tanınabilir. Üzerine tıklanıldığında ilgili harf, seslendirilecektir. Doğru seslendirme “ses temelli cümle yönteminde” çok önemlidir. Yanlış öğrenilen seslendirme okumaya geçişi yavaşlatacaktır. Özellikle velilerimize doğru seslendirme konusunda yol gösterecektir.

  NASREDDİN HOCA İLE OKUMA YAZMA ÖĞRENİYORUM EĞİTİM SETİ EK MATERYALLERİ

  Sayın Veliler; Bu eğitim seti sayesinde yeni sisteme yabancı kalmayarak çocuklarınızın size en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde onlara gereken rehberliği evinizde yapabileceksiniz. Çocuklarınız artık oynayarak , severek, eğlenerek öğrenecekler.

 • 1 adet İnteraktif Eğitim CD'si
 • 8 Adet Okuma Kitabı
 • 40 adet Ses Kartı
 • Sözcük Avı Oyun Kartları
 • 8’Lİ OKUMA KİTABI:

  İlkokuma yazma öğretimi uygulamalarınızın başından sonuna dek, seslerin kaynaştırılarak, hece, kelime, tümce ve metin oluşturulması aşamalarında en önemli destekçinizdir. Okumaya geçiş sürecinin eksiksiz ve sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesini sağlar. Okumaya geçiş sürecinin sonunda hızlı ve anlayarak okumaya yönelik metinlerle ses temelli cümle yönteminin yapısından kaynaklanan okuma sorunları, bu serinin etkin biçimde kullanılmasıyla giderilebilir. Metinler seslerin veriliş sırasına göre hazırlanmıştır.

 • SÖZCÜK AVI OYUN KARTLARI (10 ADET):

  Sözcük avı oyunu tombala oyununu andırır. Grubu oluşturan seslere ilişkin çalışmalar tamamlandığında, sözcük avı kartları kullandırılır. Böylece hem öğrenilen seslerin iyice kavranılması hem de kavrama düzeylerine ilişkin bir değerlendirme gerçekleştirilmiş olur. Ev ve sınıf ortamında uygulanabilir.

 • SES KARTLARI (40 ADET):

  Sesi (ya da 0'dan 9'a kadar rakamları) gösteren harfin yazılış yönü ve bu sesle oluşturulan kritik bir kelimenin çözümlenmesi gibi bölümleri içerir. Okuma yazma etkinliklerinizde verimli biçimde kullanabileceğiniz bir araçtır. 40 adet arkalı önlü hazırlanmış karttan oluşur.80 adet uygulama içerir.
   


 • Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Peşin 23,31 23,31
  3 8,06 24,18
  4 6,09 24,36
  6 4,15 24,87
  Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Peşin 23,31 23,31
  2 12,03 24,06
  3 8,09 24,27
  5 4,94 24,69
  6 4,15 24,92
  Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Peşin 23,31 23,31
  2 12,03 24,06
  3 8,09 24,27
  4 6,12 24,49
  5 4,94 24,71
  6 4,15 24,92

  Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

  Güvenlik Kodu

  Benzer Ürünler

  E-Bülten Abone Ol

  En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
  Yukarı